Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Atak fałszywego wnuczka i fałszywego policjanta- seniorka straciła 23 tysiące złotych.
Do policjantów zgłosiła się kolejna osoba, która dała się zwieść i uwierzyła w historie wymyślane przez oszustów. Wśród nich jest lubinianka, która przekazała przestępcy 23 tysiące złotych. Za każdym razem przestępczy proceder wygląda niemal identycznie- rozmowa telefoniczna z fikcyjnym policjantem czy członkiem rodziny, dramatyczna historia i ostatecznie przekazanie pieniędzy. Taki jest mechanizm działania oszustów. Niestety jak się okazuje wciąż skuteczny. Przypominamy: policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie im jakichkolwiek pieniędzy ani nie angażują postronnych osób do przeprowadzania „akcji” policyjnych. W komunikacie spot lubińskich policjantów, obrazujący jeden ze sposobów działania oszustów. Warto zobaczyć i nie dać się okraść ze swoich oszczędności.
-
Dzięki dzielnicowemu seniorka otrzymała niezbędną pomoc i trafiła pod opiekę lekarzy.
Empatia i gotowość do niesienia pomocy innym to dwie z licznych cech, którymi charakteryzować się musi każdy policjant. Tym razem nieocenioną pomocą i ofiarnością wykazał się dzielnicowy st. sierż. Andrzej Jaliński z lubińskiej komendy. Funkcjonariusz pomógł 68-letniej kobiecie, która mieszkała samotnie, trudniła się zbieractwem i była schorowana. Wielokrotnie proponował pomoc, lecz seniorka za każdym razem odmawiała. Aż do ostatniego razu, kiedy już nie mogła samodzielnie podnieść się z łózka. Mieszkanka Lubina, dzięki dzielnicowemu, dozorczyni i pracownikom socjalnym, trafiła już pod opiekę specjalistów.
-
Oszuści wciąż atakują. Seniorka straciła ponad 40 tysięcy złotych, bo myślała, że rozmawia z córką.
Przestępcy przez cały czas wykorzystują różne techniki manipulacji, aby wyłudzić od swoich ofiar pieniądze. Tym razem ich ofiarą padła 86 – letnia mieszkanka Lubina. Seniorka odebrała telefon od kobiety, która podała się za jej córkę, informując pokrzywdzoną, że potrzebuje 50 tysięcy złotych, gdyż taką kwotę pożyczyła od kasjerki z banku i musi teraz pilnie oddać dług. 86-latka spakowała 44 tysiące do reklamówki i przekazała nieznanemu mężczyźnie, który pojawił się u niej po pieniądze. Policjanci ponawiają apel o ostrożność, szczególnie w stosunku do nieznajomych. Pamiętajmy, aby nie przekazywać obcym ludziom naszych oszczędności.
-
Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych plicjantów
Kolejny już raz w tym roku szeregi dolnośląskiej Policji zasilili nowi funkcjonariusze. W piątek, 23 września 2022 roku, 61 nowo przyjętych policjantów i policjantek odebrało akty ślubowania z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Dariusza Wesołowskiego, w tym trzech funkcjonariuszy z lubińskiej komendy. Podczas tej podniosłej uroczystości miało również miejsce inne wydarzenie, a mianowicie wręczenie rozkazów personalnych z okazji zmian na wybranych stanowiskach kierowniczych w jednostkach i komórkach organizacyjnych Policji garnizonu dolnośląskiego.
-
Porozumienie w sprawie współpracy Policji i Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej
Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienie ze Stowarzyszeniem Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej z siedzibą w Warszawie. Stowarzyszenie reprezentował jego Prezes mł. insp. w st. spocz. Marek Zenon Górnicki.
-
Porozumienie Komendanta Służby Ochrony Państwa i Komendanta Głównego Policji w sprawie współdziałania Służby Ochrony Państwa i Policji
Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk i Komendant Służby Ochrony Państwa ppłk Paweł Olszewski dzisiaj w Komendzie Głównej Policji podpisali porozumienie w sprawie współdziałania Służby Ochrony Państwa i Policji w zakresie zapewnienia ochrony oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu i czasie przebywania osoby ochranianej przez Służbę Ochrony Państwa oraz zabezpieczenia trasy przejazdu osoby ochranianej z wykorzystaniem eskorty policyjnej.
-
Oszustwa różnymi metodami, a w tle utrata życiowych oszczędności nie tylko seniorów. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę!
Na terenie Dolnego Śląska doszło do kilku kolejnych oszustw popularnymi metodami „na policjanta” i „na pracownika banku”. O tym, że nie warto wierzyć każdemu, kto przez telefon podaje się np. za policjanta czy pracownika banku, przekonali się mieszkańcy Wałbrzycha, Wrocławia i Trzebnicy. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę!
-
Dzielnicowi z wizytą u przedszkolaków
Od rozpoczęcia roku szkolnego lubińscy policjanci prowadzą akcję „Bezpieczna droga do szkoły”. Zarówno uczniowie szkół podstawowych, którzy w tym roku pierwszy raz przekroczyli próg szkoły, jak i przedszkolaki, goszczą w swoich placówkach funkcjonariuszy. Tym razem dzielnicowi odwiedzili miejskie przedszkola integracyjne. Podczas prelekcji dzieci chętnie słuchały i rozmawiały z mundurowymi o bezpieczeństwie.
-
Tymczasowe aresztowanie mężczyzny, który groził byłej partnerce. Nie potrafił pogodzić się z rozstaniem.
Policjanci z Lubina zatrzymali 38-latka, który podejrzany jest o nękanie i grożenie swojej byłej partnerce. Mężczyzna groził kobiecie pozbawieniem życia, a także uszkodzeniem ciała. Jego agresywne zachowanie, poważne i powtarzające się groźby wzbudziły w niej obawę ich spełnienia. Zgłosiła sprawę policjantom. Lubinianin został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie na okres 3 miesięcy.
-
Wyrok za upublicznianie wizerunku policjanta. Nie ma zgody na łamanie praw funkcjonariuszy.
Sąd Rejonowy w Lubinie wydał wyrok w sprawie nagrania i upublicznienia wizerunku funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Pomimo tego, że policjant wyraźnie i wielokrotnie informował mieszkańca powiatu lubińskiego, iż nie wyraża zgody na upublicznianie jego wizerunku oraz danych osobowych, ten nadal nagrywał mundurowego podczas jego czynności służbowych i udostępniał na żywo, na jednym ze znanych portali społecznościowych. Analizując zgromadzony w sprawie materiał dowodowy, sąd zasądził od pozwanego 39-latka, zadośćuczynienie na rzecz policjanta w kwocie kilku tysięcy złotych.