Bieżące informacje
Rozmiar czcionki
-
Oszustwo pod legendą włamania na konto bankowe - policjanci publikują nagranie
Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą przestrzegają przed oszustami, którzy podają się za pracowników banków. Apelujemy, aby nie podawać żadnych danych dotyczących naszego konta bankowego, numeru kart debetowych czy kredytowych, numerów PIN i haseł. Nie instalujmy żadnych programów, które zleca nam obca osoba przez telefon. Posłuchaj nagranej rozmowy z oszustem, który podszywając się pod pracownika banku wymusza zainstalowanie aplikacji tzw. zdalnego pulpitu. W tym przypadku przestępca trafił na funkcjonariusza policji i nie doszło do oszustwa. Jednak wiele osób straciło niekiedy wszystkie oszczędności swojego życia, a także na ich szkodę były zaciągane kredyty. Posłuchaj i nie daj się nabrać.
-
Bezpiecznie podczas policyjnej akcji „Wszystkich Świętych 2022” na terenie powiatu lubińskiego.
Podczas sześciu dni akcji „Wszystkich Świętych 2022” funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu i w rejonie cmentarzy. Policjanci pomagali podróżnym bezpiecznie dotrzeć do celu. Niestety, mimo wielu apeli i promowanych kampanii społecznych, część kierowców prowadziła swoje pojazdy po alkoholu lub też mając zakazy sądowe prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na szczęście nie doszło do wypadków drogowych, funkcjonariusze obsłużyli 14 niegroźnych zdarzeń drogowych.
-
Kierowco! Sprawdź bezpłatnie światła w swoim samochodzie. Oświetlaj – nie oślepiaj…
Zwłaszcza jesienią, gdy pogarsza się widoczność, światła pojazdu nabierają szczególnego znaczenia. W najbliższą sobotę, 05 listopada 2022 roku, w ramach kampanii pn. „Twoje światła – Nasze bezpieczeństwo”, każdy kierowca może bezpłatnie sprawdzić ustawienia świateł w autach w podanych poniżej stacjach diagnostycznych. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi kierujących na zagrożenia związane z nieprawidłowym oświetleniem pojazdów.
-
„Senior online” – 7 listopada! Spotkaj się z lubińskimi policjantami online i nie daj się oszukać.
Zapraszamy wszystkich seniorów do kolejnego spotkania z cyklu "Senior Online", które odbędzie się w poniedziałek - 7 listopada 2022 roku w godzinach od 9.00 do 9.30. Policjanci komend powiatowych i miejskich będą po wakacyjnej przerwie łączyli się przy wykorzystaniu sieci internetowej z mieszkańcami z terenu całego województwa. Koncepcja "Senior Online" to pierwszy w kraju pomysł realizacji szkoleń w sieci na żywo we wszystkich jednostkach powiatowych województwa w jednym czasie, których celem jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby starsze stają się ofiarami przestępstwa. Wejdź w ten link: https://www.youtube.com/watch?v=-237Us3Fup4
-
Muszą opuścić mieszkania, bo znęcali się nad swoimi rodzinami.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o znęcanie się nad swoimi najbliższymi. 40-letni mieszkaniec Lubina pod wpływem alkoholu znęcał się nad żoną, natomiast drugi z zatrzymanych, 51-letni mieszkaniec powiatu lubińskiego, niejednokrotnie podnosił rękę na swoich rodziców. Domowi tyrani usłyszeli już zarzuty znęcania się nad rodziną. Za popełnione przestępstwo mogą trafić za więzienne kraty nawet na 5 lat. Dodatkowo prokuratorzy zajmujący się tymi sprawami zastosowali wobec podejrzanych środki zapobiegawcze. Obaj mężczyźni muszą opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania, mają zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych i zakaz kontaktowania się nimi, a dodatkowo muszą stawiać się regularnie na Policji.
-
Zabezpiecz altanę ogrodową– nie daj się okraść złodziejowi!
Jesień to czas, kiedy ogrody działkowe pustoszeją. W tym okresie pozostawiony wartościowy sprzęt w altanach ogrodowych jest dla złodziei łatwym i cennym łupem. Dlatego też lubińska policja przypomina o kilku podstawowych zasadach, jakimi należy się kierować, aby uniknąć kradzieży oraz włamania do altanki.
-
Bezpieczny Dzień Wszystkich Świętych
Niejednokrotnie celu odwiedzenia lub uporządkowania grobów naszych najbliższych, przemierzamy wiele kilometrów, po to, by 1. i 2. listopada na cmentarzu, w ciszy i zadumie, wspominać bliskich i znajomych, którzy odeszli. W tym roku oba te święta przypadają po weekendzie, co dodatkowo wpłynie na zwiększenie natężenia ruchu pojazdów i może skutkować naszą kilkudniową nieobecnością w domu. Pamiętajmy, aby towarzysząca nam w tych dniach nostalgia i zaduma nie uśpiły naszej czujności. Zachowajmy w tym czasie szczególną ostrożność, by nie spotkały nas przykre niespodzianki.
-
Pamięć o tych, którzy odeszli
W tym szczególnym okresie Wszystkich Świętych środowisko policyjne nie zapomina o wszystkich tych, którzy już od nas odeszli. Dzisiaj Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk w imieniu kierownictwa polskiej Policji, wszystkich policjantów i pracowników Policji, odwiedził groby poległych policjantów oraz osób związanych z policyjną formacją, którym Policja była bliska sercu. Szef Policji złożył im hołd składając kwiaty na grobach i mogiłach, w których spoczywają zmarli i zapalił znicze symbolizujące nieprzemijającą o nich pamięć.
-
Kontrole na drogach zakończone zatrzymaniami. Jeden z kierujących nacieszył się prawem jazdy jedynie miesiąc czasu.
W weekend policjanci lubińskiej drogówki i prewencji zatrzymali trzech nieodpowiedzialnych kierujących, którzy złamali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. W ręce funkcjonariuszy wpadł także 18-letni lubinianin, który prowadził samochód mając w organizmie 0,7 promila alkoholu. Powiedział policjantom, że nie spodziewał się kontroli w środku nocy i to w dodatku na wiosce. Wszyscy zatrzymani do kontroli mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem za swoje czyny.
-
Kibic nie wykonał polecenia służb porządkowych podczas imprezy masowej. Musi teraz zapłacić wysoką grzywnę.
Co najmniej 2 tysiące grzywny grozi 25-latkowi, którego zatrzymali lubińscy mundurowi podczas niedzielnego meczu piłkarskiego. Mężczyzna przebywał poza miejscem wyznaczonym dla kibiców i nie podporządkował się poleceniu wydanemu przez pracownika ochrony obiektu. Decyzją sądu, 25-latek będzie musiał zapłacić karę grzywny w wysokości 3 tysięcy złotych i nie będzie mógł uczestniczyć w imprezach masowych przez najbliższe 2 lata.