Bieżące informacje

Zostań jednym z nas. Na start otrzymasz netto 4228 PLN. Przyjdź na dni otwarte lubińskiej komendy

Data publikacji 17.06.2022

Zawód policjanta to wyzwanie, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Z pewnością jest to ciekawa praca, w której możesz znaleźć miejsce dla siebie, a Twoje umiejętności i zdobyta wiedza pomogą podnieść poziom bezpieczeństwa obywateli. Bycie policjantem to ogromne wyzwanie, zaszczyt, ale przede wszystkim codzienna satysfakcja z pełnionej służby. Zapraszamy serdecznie na dni otwarte lubińskiej komendy, w dniu 20 czerwca od godziny 9.00 do 17.00 oraz 22 czerwca od godziny 8:00 do 15:00.

Jeżeli jesteś młodym człowiekiem, z pasjami, który chce pomagać ludziom i stać na straży ich bezpieczeństwa, Policja jest idealnym wyborem zawodowym dla Ciebie. Każdy z nas jest inny, każdy jest niezbędnym ogniwem dbającym o bezpieczeństwo.

Możesz pracować w pionie prewencyjnym, kryminalnym czy też logistycznym. Służbę pełnić na lądzie, na wodzie i w powietrzu. To jak się potoczy Twoja kariera zawodowa, zależy od Twoich predyspozycji, umiejętności i doświadczenia, oraz od odrobiny szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.

Kto może zostać policjantem?

Musisz być obywatelem Polski, o nieposzlakowanej opinii. Od kandydatów wymagamy co najmniej średniego wykształcenia. Dodatkowo musisz mieć zdolności fizyczne i psychiczne do służby oraz być osobą, której można powierzyć informacje niejawne. Oczywiście nie możesz być karany za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe szczęścia, jak w każdej dziedzinie życia.

Po złożeniu dokumentów pracownik zespołu doboru wskaże dogodny dla Ciebie termin do przeprowadzenia testu sprawności fizycznej i testu wiedzy. Dokumenty możesz wypełnić też na miejscu, pracownicy zespołu doboru chętnie pomogą, jeżeli będziesz mieć jakiekolwiek wątpliwości.

PO WSTĄPIENIU DO SŁUŻBY W POLICJI MOŻESZ:

  • uzyskać tytuł licencjata lub magistra podejmując studia w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie (tryb stacjonarny lub niestacjonarny) na jednym z oferowanych kierunków: bezpieczeństwo wewnętrzne, kryminologia, zarządzanie, informatyka;
  • adekwatnie do zainteresowań i realizowanych zadań uczestniczyć w kursach specjalistycznych (oferta obejmuje ponad 100 różnego rodzaju kursów) np.: minersko-pirotechniczny, doskonalących technikę prowadzenia pojazdu, taktyki i techniki przesłuchania, analizy kryminalnej, cyberprzestępczości;
  • uczestniczyć w kursach językowych np.: z języka angielskiego, języka rosyjskiego;
  • uzyskać nowe uprawnienia i kwalifikacje: tytuł ratownika, uprawnienia stermotorzysty, uprawnienia instruktora taktyki i techniki interwencji,  prawo jazdy kat. D, uprawnienia SEP, uprawnienia obsługi „dronów” i wiele innych.

Korzystne warunki socjalne

  • nagroda roczna tzw. trzynastka,
  • nagrody jubileuszowe,
  • równoważnik za umundurowanie,
  • coroczne dofinansowanie do wypoczynku policjanta uzależnione od liczby członków rodziny,
  • zwrot kosztów dojazdu z miejsca zamieszkania do miejsca pełnienia służby,
  • coroczny płatny urlop wypoczynkowy w wymiarze 26 dni roboczych,
  • płatne nadgodziny,
  • zasiłek na zagospodarowanie przysługujący w związku z mianowaniem Cię na policjanta w służbie stałej w wysokości jednomiesięcznego uposażenia zasadniczego – tzw. czternastka.

Zapraszamy Cię bardzo serdecznie. Możesz również skontaktować się z nami dzwoniąc na numer telefonu 47 87 433 13; 47 87 432 14 lub drogą mailową na adres: kpp@lubin.wr.policja.gov.pl Nasi specjaliści zespołu kadr i szkolenia, pomogą Ci w dopełnieniu wszelkich formalności.

Więcej informacji oraz dane teleadresowe do komórek zajmujących się rekrutacją nożna znaleźć na stronie internetowej lubińskiej policji.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

 

 

Powrót na górę strony