Klasy mundurowe na ćwiczeniach policjantów z Nieetatowego Pododdziału Policji
Dnia 6 kwietnia, na terenie Stadionu Zagłębia Lubin, a także na placu giełdy w Lubinie, funkcjonariusze przeprowadzili ćwiczenia Nieetatowego Pododdziału Prewencji Policji. W działaniach wzięli udział policjanci oraz klasy mundurowe z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Celem tych działań było sprawne zabezpieczanie imprez masowych. Od godziny 15. tego samego dnia, mundurowi wzięli czynny udział w „Dniach otwartych” ZS nr 2, promując swój zawód i zachęcając młodych ludzi do wstąpienia w szeregi policji.
Policjanci z NPP z Lubina, Polkowic, Góry, Głogowa i Legnicy wyposażeni w tarcze, kaski i środki przymusu bezpośredniego pod czujnym okiem dowódców z Nieetatowego Oddziału Prewencji Policji KWP we Wrocławiu, instruktorów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy, pod nadzorem kierownictwa KPP w Lubinie, ćwiczyli na stadionie w Lubinie trudny manewr opanowania zamieszek na stadionie. W ramach przygotowań do zabezpieczenia meczów tzw. podwyższonego ryzyka, mundurowi przez kilka godzin ćwiczyli szyki policyjne i współdziałanie w pododdziałach zwartych.
Na koniec ćwiczeń przeprowadzono symulację zakłócenia porządku na meczu piłki nożnej. W rolę agresywnych kibiców wcielili się uczniowie klas mundurowych z Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Napastliwi kibice atakowali policjantów rzucając w nich butelkami na placu giełdy, a więc na dużej przestrzeni, a także z trybun stadionu, gdzie możliwość manewru jest znacznie zmniejsza.
Celem tych działań jest sprawne zabezpieczanie imprez masowych.
Po południu, tego samego dnia, lubińscy policjanci wzięli czynny udział w „Dniach otwartych”, zorganizowanych przez dyrekcję Zespołu Szkół nr 2 w Lubinie. Funkcjonariusze z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wraz z pracownicą Wydziału Kadr i Szkolenia, oficerem prasowym i policjantami wydziału prewencji, promowali swój zawód, zachęcając młodych ludzi do wstąpienia w szeregi lubińskiej Policji.
Policjanci omawiali z uczniami zasady rekrutacji do policji oraz wysokość wynagrodzenia. Ogromne zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziły radiowozy, a zwłaszcza specjalistyczny pojazd ruchu drogowego, przeznaczony do codziennej obsługi zdarzeń drogowych. Zainteresowani dowiedzieli się, że policjant będący na kursie podstawowym otrzymuje „na rękę” około 3335 zł i przez czas kursu ma zapewnione darmowe zakwaterowanie oraz wyżywienie.
Po ukończeniu tego szkolenia Policja oferuje wynagrodzenie w kwocie 4169 złotych plus wysługa lat, a jeżeli osoba nie ukończyła 26. roku życia – 4520 złotych! Do tego dochodzi trzynasta pensja, „mundurówka” i premie i różnego rodzaju dodatki.
Pracownica kadr lubińskiej policji, informowała kandydatów jakie warunki należy spełnić i jakie dokumenty przedłożyć, oraz jak wyglądają kolejne etapy kwalifikacyjne osób aspirujących do noszenia granatowego munduru.
Zapraszamy do kontaktu ze specjalistami zespołu kadr w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Lubinie przy ul. Traugutta 3, bądź pod numerami telefonu: 47 8743 213 lub 47 8743 214 lub 47 8743 313, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 15:00
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322