Policjanci dotarli na czas i uratowali mężczyznę
Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie w ostatniej chwili uratowali życie mieszkańca Ścinawy, który podjął próbę samobójczą. Desperat nałykał się tabletek. Wszystko działo się w jego mieszkaniu, gdzie po chwili od zgłoszenia znaleźli się mundurowi. Po wyjściu ze szpitala, mężczyzna przesłał do Komendanta Powiatowego Policji w Lubinie podziękowania dla dzielnicowych asp. Bartosza Kaczmarka, mł. asp. Marka Karbowiaka i funkcjonariusza ogniwa prewencji sierż. Krystiana Gumiennego.
W miniony poniedziałek dzielnicowi z Komisariatu Policji w Ścinawie wraz z kolegą z ogniwa prewencji zostali wezwani na interwencję, gdzie według zgłoszenia mężczyzna podjął próbę samobójczą. O pomoc poprosił sąsiad desperata. Po chwili mundurowi byli już na miejscu. Mężczyzna tracił przytomność i kontakt z nim był utrudniony. Funkcjonariusze bez chwili wahania podjęli czynności zmierzające do wydalenia treści żołądkowej wiedząc, że desperat połknął dużą ilość tabletek. Ponadto, do czasu przyjazdu pogotowia, policjanci monitorowali funkcje życiowe 46-latka. Mężczyzna niezwłocznie trafił do szpitala, gdzie zaopiekowali się nim lekarze.
Mieszkaniec Ścinawy, po wyjściu ze szpitala, wyraził swoją wdzięczność i podziękował ścinawskim funkcjonariuszom za uratowanie mu życia. Jak sam przyznał, była to pochopna decyzja i nieprzemyślana, a gdyby nie policjanci i ich szybka interwencja, na pomoc mogło by być za późno.
Sytuacja ta po raz kolejny pokazała, że można liczyć na ścinawskich policjantów i historia zakończyła się szczęśliwie. To jednak nie byłoby to możliwe bez właściwej reakcji sąsiada mężczyzny, który widząc, co się dzieje, szybko zadzwonił po pomoc.
Pamiętajmy, że nie należy wstydzić się proszenia o pomoc w sytuacji, kiedy jej potrzebujemy. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak sobie poradzić z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami. Pamiętajmy, że nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą całkowicie bezpłatnie i anonimowo.
Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 14:00-22:00, tel. 116 123
Bezpłatny Telefon Zaufania Dla Dzieci i Młodzieży, czynny codziennie od godz. 12:00-2:00, tel. 116 111
Młodzieżowy Telefon Zaufania, tel. 192 88
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322