Wspólne działania dzielnicowych z pracownikami MOPS. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu.
Lubińscy policjanci wspólnie z pracownikami socjalnymi, podejmują wzmożone działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu chłodów. To wyjątkowo trudny czas dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Ważne są wszystkie sygnały od mieszkańców dotyczące przebywania osób bezdomnych w tzw. miejscach niemieszkalnych, na działkach, piwnicach, strychach, śmietnikach, opuszczonych budynkach, klatkach schodowych.
Jak co roku lubińscy funkcjonariusze wspólnie z pracownikami Miejskiego i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, podejmują działania, aby pomóc tym, których życie i zdrowie może być zagrożone z powodu wychłodzenia organizmu. W warunkach panującej pandemii koronawirusa, sytuacja osób bezdomnych, samotnych, a także osób uzależnionych od alkoholu, jest jeszcze trudniejsza.
Mundurowi w trakcie swojej służby, wspólnie z pracownikami socjalnymi w ramach patronażu, zwracają uwagę na miejsca, gdzie bezdomni mogą szukać schronienia przed zimnem. Są to zazwyczaj opuszczone budynki czy altany na ogrodach działkowych. Dzięki wspólnym wysiłkom osoby bezdomne nie będą skazane na doświadczanie negatywnych skutków zimy.
Zwracamy się z apelem do mieszkańców naszego powiatu o reagowanie i informowanie służb o każdym przypadku, gdy zobaczymy osobę leżącą na chodniku czy ławce. Posiadając taką wiedzę służby będą mogły skutecznie interweniować, nierzadko ratując życie. Noc spędzona zimą na ławce, może skończyć się tragicznie!
Dzięki takim sygnałom, funkcjonariusze mogą szybko zareagować i pomóc, czego przykładem są dwie sytuacje w minionym tygodniu, kiedy na dworze były minusowe temperatury.
Nie pozostawajmy obojętni na losy tych wszystkich, którym może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę również na osoby samotne, starsze i chore, będące w trudnej sytuacji życiowej. Osoby takie z powodu choroby, ale także braku środków materialnych mogą odczuwać skutki spadku temperatur. Okazujmy sobie nawzajem życzliwość i nie bądźmy obojętni. By uratować komuś życie, czasami wystarczy jeden telefon pod nr alarmowy 112.
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322