O cyberzagrożeniach i bezpieczeństwie podczas spotkania z młodzieżą.
Policjanci regularnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą, po to by uświadamiać im, jakie niebezpieczeństwa wynikają z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uczą jak chronić swoje dane, jak bronić się przed cyberprzemocą i nie stać się ofiarą oszustów internetowych. Cyberzagrożenia były głównym tematem spotkania, jakie odbyło się w II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie. Dodatkowo, policjanci omówili odpowiedzialność prawną osób nieletnich, handel ludźmi, bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mundurowi zachęcali również młodzież, aby po ukończeniu szkoły wstąpili w szeregi lubińskich policjantów.
Cyberprzestępczość to jeden z głównych tematów spotkań z młodzieżą szkół średnich. Korzystanie z Internetu stało się codziennością, a to sprawia, że rośnie też liczba zagrożeń związanych z siecią. Zdobywanie wiedzy o tym, jak unikać takich niebezpieczeństw, jakie konsekwencje grożą tym, którzy dopuszczają się cyberprzemocy, wyłudzania danych czy oszustw jest niezbędne. Temu służą spotkania z policjantami.
Policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Komendy Powiatowej Policji w Lubinie spotkał się z uczniami II Liceum Ogólnokształcącego w Lubinie Głównym tematem prelekcji było cyberbezpieczeństwo, a w szczególności ochrona danych wrażliwych w Internecie oraz zjawisko hejtu.
Funkcjonariusze omówili z młodzieżą bardzo ważną kwestie, jaką jest odpowiedzialność prawna osób nieletnich za popełnione czyny, a także bezpieczeństwo w ruchu drogowym.
Z uwagi na to, że już niebawem część z nastolatków będzie wybierać swoją drogę zawodową i szukać odpowiedniego dla siebie zawodu, funkcjonariusze wyjaśnili drogę rekrutacji do służby w Policji, zachęcając tym samym do wstąpienia w swoje szeregi.
asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer Prasowy KPP w Lubinie
Telefon: 601 974 322