Bieżące informacje

Bezpiecznie do szkoły z lubińską policją.

Data publikacji 06.09.2021

Wrzesień to miesiąc w którym po wakacyjnej przerwie dzieci i młodzież wracają do szkoły. Aby zapewnić im bezpieczny powrót, jak co roku lubińska Policja organizuje akcję ,,Bezpieczna droga do szkoły".

Od pierwszych dni września policjanci monitorują tereny przy szkołach, w tym przejścia dla pieszych. Rozpoczęli wzmożone kontrole prędkości. Funkcjonariusze sprawdzają również stan techniczny, oznakowanie i wyposażenie autobusów szkolnych i innych pojazdów, a także spotykają się z dziećmi, pomagając przygotować najmłodszych uczniów, do świadomego i bezpiecznego korzystania z dróg.

Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać naszym pociechom prawidłowe wzorce, godne naśladowania. Upewnijmy się, że nasze maluchy wiedzą o tym, że należy przechodzić przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć ich bezpieczeństwo, wyposażmy je w elementy odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczne po zmroku .

Ponadto zwracamy się z apelem do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza w czasie przejazdu obok szkół i przedszkoli.

asp. Anna Szajbler

Zespół ds. Profilaktyki Społecznej

KPP Lubin


 

Powrót na górę strony