Bieżące informacje

„SENIOR ONLINE” – PIERWSZE SPOTKANIE DLA SENIORÓW JUŻ ZA NAMI.

Data publikacji 01.03.2021

Koncepcja „Senior Online”, skierowany jest głównie do seniorów, a jego cel to bieżące zapoznawanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegania negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa. Dzisiaj (1 marca br.) takie właśnie spotkanie odbyło się o godz. 9.00 i prowadzili je policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Spotkanie jest nagrane i możliwe do odtworzenia w każdej chwili.

Celem działań jest przede wszystkim kontakt Policji z seniorami i uwrażliwienie społeczeństwa na sytuacje, w których osoby stają się ofiarami przestępstwa. Uświadomienie, co jest powodem takiego stanu rzeczy i wskazanie, jak można zatrzymać ten proces. Spotkania te mają na celu zapoznanie seniorów ze skutecznymi metodami zapobiegającymi negatywnym zjawiskom, takim jak oszustwa, kradzieże rozboje oraz podniesienie ich świadomości z zakresu własnego bezpieczeństwa.

Seniorzy, którzy uczestniczą w takim spotkaniu profilaktycznym, uzyskują m.in. informacje na temat najczęściej występujących zdarzań z ich udziałem na terenie Lubina i powiatu lubińskiego. Mogą również zadawać pytania, na które w trakcie spotkania lub po nim odpowiedzą policjanci.

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie z policjantami, na co dzień zajmujący się profilaktyką społeczną w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie, które odbywać  się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 9.00 w serwisie YOUTUBE - profil Komendy Powiatowej Policji w Lubinie.

asp. szt. Sylwia Serafin

Oficer Prasowy KPP w Lubinie

tel. 601 974 322

 

Powrót na górę strony