Bieżące informacje

„Pomoc Daje MOC” lubińscy i polkowiccy policjanci mówią stanowcze NIE! zjawisku przemocy, podczas konferencji naukowej

Lubińscy i polkowiccy policjanci na czele z Komendantami Powiatowymi insp. dr Joanną Cichlą oraz insp. Waldemarem Cichockim wzięli aktywny udział w Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej „Pomoc Daje MOC”, którą Ośrodek Pomocy Społecznej w Polkowicach zorganizował wspólnie z polkowicką Uczelnią Jana Wyżykowskiego. Wydarzenie było skierowane do osób zaangażowanych w działania na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych. W pierwszej części konferencji, Szefowa lubińskich funkcjonariuszy poprowadziła wykład na temat „Psychospołecznego funkcjonowania kobiet doświadczających przemocy”.

Wczoraj, 4 listopada br. w Uczelni Jana Wyżykowskiego, odbyła się Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa „Pomoc Daje MOC”. Wydarzenie skierowane było do osób zaangażowanych w działania na rzecz przeciwdziałania przemocy wobec dzieci i dorosłych.

Konferencja złożona była z dwóch części. Pierwsza – to seria wykładów poprowadzonych przez wybitnych ekspertów z dziedziny psychologii, pedagogiki oraz pracy socjalnej, którzy podzielili się wiedzą i doświadczeniami w obszarze wsparcia osób dotkniętych przemocą:

-„Psychospołeczne funkcjonowanie kobiet doświadczających przemocy” – wykład poprowadziła inspektor dr Joanna Cichla, Socjoterapeuta, Terapeuta TSR, Komendant Powiatowy Policji w Lubinie

-„Psychologiczny obraz dziecka krzywdzonego” – temat ten przybliżyła mgr Patrycja Jambrożek, psycholog i psychotraumatolog

-„Interwencja wobec dziecka krzywdzonego i reagowanie na przemoc w świetle standardów ochrony małoletnich” – wykład wygłosiła dr hab. Małgorzaty Michel, prof. Uniwersytetu Jagiellońskiego

-„Jak towarzyszyć innym w cierpieniu i nie zwariować” – opowiedział o tym mgr Marek Szczęsny, pedagog i psychoterapeuta.

Drugą część konferencji wypełniła dyskusja panelowa z udziałem: dr hab. Małgorzaty Michel, dr Renaty Sochy oraz mgra Przemysława Rybikowskiego. Podczas panelu dyskusyjnego, wieńczącego wydarzenie, eksperci z różnych dziedzin rozmawiali o najnowszych strategiach ochrony dzieci przed przemocą oraz o skutecznych metodach wsparcia dla ofiar. Paneliści zgodzili się, że kluczem do zmniejszenia skali problemu jest edukacja, współpraca międzyinstytucjonalna oraz wspieranie rodzin w trudnych sytuacjach. Razem tworzymy bezpieczniejszą przyszłość dla najmłodszych!

Konferencja miała na celu pogłębienie wiedzy w zakresie psychologicznych i społecznych skutków przemocy, rozwijanie kompetencji zawodowych oraz promowanie praktyk opartych na empatii i skutecznej interwencji.

asp. szt. Sylwia Serafin
Oficer prasowy KPP w Lubinie

Telefon: 601974322

Źródło: Uczelnia Jana Wyżykowskiego w Polkowicach

 

Powrót na górę strony