Bieżące informacje

Lubińscy profilaktycy stale prowadzą z dziećmi rozmowy o bezpiecznych wakacjach

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci z lubińskiego Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej wykorzystują każdą okazję, aby spotykać się z dziećmi i rozmawiać o bezpieczeństwie w czasie Wakacji. Omawiane są zagadnienia dotyczące bezpiecznego wypoczynku nad wodą i spędzania wolnego czasu w domu lub swoim osiedlu. Bardzo często też jest to okazja do rozmowy o zawodzie policjanta, który budzi wielkie zainteresowanie najmłodszych.

Policjanci z lubińskiego Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej pomimo tego, że trwają wakacje - mają pełne ręce pracy. Mundurowi wykorzystują każdą okazję do spotykania się z dziećmi i młodzieżą prowadząc prelekcje dotyczące bezpiecznych wakacji. Pragniemy, aby każde dziecko wypoczywało radośnie, ale też bezpiecznie. Wyczuleni na zagrożenia, sami często będą mogli zadbać o siebie stosując się do porad funkcjonariuszy.

Policjanci spotykają się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu w przedszkolach, na organizowanych półkoloniach czy festynach, opowiadając o zagrożeniach i zdradzając tajniki dbania o swoje bezpieczeństwo. Każdorazowo omawiane jest bezpieczeństwo nad wodą, sposoby reagowania na zaczepki osób obcych lub agresywne zwierzęta. Czas spotkań to też czas, kiedy nasi milusińscy mogą dowiedzieć się coś o pracy policjantów i zobaczyć sprzęt czy radiowozy, którymi się posługują. Zawód ten budzi od zawsze ogromne zainteresowanie maluchów, którzy chętnie wsiadają za kierownicę oznakowanych wozów i przymierzają np. policyjne czapki do pamiątkowych zdjęć.

Pamiętajmy jednak, że czas wakacji może być niebezpieczny. Zwracajmy uwagę, zwłaszcza na najmłodszych tak, aby każdy spędził te wakacje wesoło i radośnie.


asp. szt. Krzysztof Pawlik          
zastępca Oficera Prasowego
KPP w Lubinie

Powrót na górę strony